هوای پایتخت برای گروه های حساس ناسالم استبه گزارش ایرنا ، معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز جمعه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: در پی کاهش ۱۵ واحدی میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون در ساعت ۱۱ صبح امروز نسبت به روز گذشته، کیفیت هوای تهران همچنان با شاخص ۱۰۷ در شرایط ناسالم برای گروههای حساس قرار دارد.
محمد رستگاری با اشاره به کاهش غلظت آلاینده منوکسیدکربن از ۲۶ به ۲۴ اظهار کرد: میزان ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰میکرون نیز در مدت مشابه از ۷۸ به ۶۵ کاهش داشته است.
وی افزود: ایستگاه های پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۱۳۷ و تربیت مدرس (منطقه۶) با شاخص ۱۲۹ بیشترین میزان آلودگی شهر تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشتند.
به گفته رستگار، ایستگاه های اقدسیه (منطقه ۱) با شاخص ۶۲ و پونک با شاخص ۶۵ نیز کمترین میزان آلودگی شهر تهران را در این مدت داشتند.
وی به عموم شهروندان تهرانی به ویژه کودکان و سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه کرد از فعالیت و تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: سید جواد آل داود**انتشاردهنده:نوشین مطلبی خواه
تهرام/۷۲۴۳//۱۳۴۸/۱۳۵۲انتهای پیام /*