پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان شهرستان دالاهو آغاز شدمرادعلی تاتار روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، به آمادگی کامل دولت برای پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان اشاره کرد و از مردم خواست هرچه زودتر در راستای تکمیل پرونده و معرفی به بانک، با سند یا قولنامه ملک، قبض آب و برق به نماینده مستقر بنیاد مسکن استان آذربایجان غربی که به عنوان استان معین بازسازی شهرستان دالاهو معرفی شده مراجعه کنند.
تاتار گفت: زلزله ۲۱ آبان ماه ۹۶ استان کرمانشاه، ۲۸۰ میلیارد تومان به بخش های مختلف کشاورزی، مسکونی و صنعتی شهرستان دالاهو خسارت وارد کرده است.
فرماندار دالاهو همچنین اظهار داشت: سپاه سازندگی استان های آذربایجان شرقی، زنجان، گیلان و هرمزگان مسئولیت اسکان موقت و دائم اهالی روستاهای زلزله زده این شهرستان را برعهده گرفته اند.
وی در ادامه از بازدید استاندار هرمزگان از روند اسکان موقت زلزله زدگان روستای زرده که در زلزله اخیر صد درصد تخریب شد، خبر داد و گفت: قرارگاه سازندگی سپاه استان هرمزگان معین اسکان موقت و دائمی روستای زرده است که اکنون در حال فراهم کردن زیرساخت های آن هستند.
تاتار گفت: تاکنون تعداد ۱۰۰ کانکس از طرف خیران مردمی و نزدیک ۵۰ کانکس از طرف وزارت ورزش و جوانان، انجمن رادیولوژی کرج و شرکت ایستک کردستان به زلزله زدگان دالاهو اهدا شده است.
فرماندار دالاهو در پایان گفت: زلزله زدگان از نظر مواد غذایی، چادر و پتو هیچ مشکلی ندارند.
شهرستان دالاهو با ۳۶ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری غرب شهر کرمانشاه مرکز استان قرار دارد.
زمین لرزه ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله، ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه تاکنون ۵۲۱ کشته و ۱۲ هزار و ۳۸۶ مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۳۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و طبق برآورد اولیه دستکم ۳۰ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیدند.
۳۲۰۹/۸۰۶۶ خبرنگار:عباداله آذرگون** انتشاردهنده: علی مولویانتهای پیام /*