پرداخت ۱۲۶۰ میلیارد ریال مطالبه مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت کردستانسیدانور اسماعیلی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مطالبات مراکز طرف قرارداد این بیمه در سال ۹۶ در حدود چهار هزار میلیارد ریال برآورد می شود که تاکنون یک هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: ۸۰۰ میلیارد ریال این مبلغ در بهمن ماه امسال پرداخت شد تا همه مطالبات مراکز طرف قرارداد خود را تا خرداد ماه امسال پرداخت کرده باشیم.
اسماعیلی یادآور شد: مطالبه مراکز طرف قرارداد این بیمه در سال ۹۵ نیز در حدود سه هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال بود که بخشی از آن امسال پرداخت شد.
مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت و گسترش بیمه، بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر در این استان تحت پوشش قرار گرفتند؛ ۶۰۰ هزار نفر و در حدود ۵۵ درصد از این بیمه شدگان عضو صندوق روستایی هستند و حق بیمه پرداخت نمی کنند.
اسماعیلی اضافه کرد: مابقی بیمه شدگان در قالب صندوق های همگانی ۳۷۰ هزار نفر، کارکنان دولت ۱۱۵ هزار نفر و صندوق سایر اقشار ۳۷ هزار نفر که شامل خانواده معزز شهدا، جانبازان و افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی از جمله بهزیستی، هستند.
وی افزود: در صندوق بیماران خاص نیز یک هزار و ۷۵۰ نفر بیمار خاص تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۵۰ درصد از آنها بیماری ام. اس دارند.
مدیرکل بیمه سلامت کردستان گفت: جهت رفاه حال بیمه شدگان این بیمه با ۹۹ درصد از مراکز درمانی استان شامل ۵۳۰ مرکز درمانی قرارداد منعقد کرده ایم و ۳۳ مرکز و دفتر پیشخوان نیز با ما همکاری دارند.
به گزارش ایرنا، طرح تحول نظام سلامت اردیبهشت سال ۹۳ به منظور کاهش پرداخت هزینه های درمانی از جیب مردم، حضور پزشکان متخصص در بیمارستان های مشمول، ارتقای کیفیت خدمات درمانی و ویزیت در بیمارستان های مشمول، حفاظت مالی از بیماران صعب العلاج، خاص و نیازمند، ارتقای کیفیت هتلینگ بیمارستان های مشمول طرح و حمایت از ماندگاری پزشکان در مناطق محروم به مرحله اجرا درآمد.
نام نویسی برای بیمه سلامت ایرانیان نیز همزمان در سراسر کشور از اول اردیبهشت سال ۱۳۹۳ آغاز و توزیع دفترچه های درمانی نیز از سوم خرداد همان سال آغاز شد.
استان کردستان در مجموع یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت دارد که در ۲۹ شهر و یک هزار و ۷۰۳ روستا ساکن هستند.
خبرنگار: عبدالله رحمانی**انتشار: مجید سلیمانی
۳۰۲۰/۹۱۰۲انتهای پیام /*