پیکر گردشگر گم شده در کویر مرنجاب پیدا شدمنصور شیشه فروش جمعه شب به خبرنگار ایرنا گفت: ساربانان محلی حدود ساعت ۱۷ امروز به امدادگران آران و بیدگل در مورد مشاهده پیکر بی جان مردی خبر دادند که ۱۴ فروردین ماه امسال خبر مفقود شدنش به هلال احمر این شهرستان گزارش شده بود.
وی افزود: با توجه به اینکه پیکر این گردشگر در محدوده قم پیدا شده، هماهنگی لازم با مدیریت بحران آن استان صورت گرفت و قرار است تا فردا صبح نسبت به انتقال جسد اقدام شود.
به گزارش ایرنا، یک ماه پیش گم شدن سه نفر گردشگر (۲ نفر زن و یک نفر مرد) در منطقه کویر مرنجاب به هلال احمر شهرستان آران و بیدگل اطلاع داده شده بود که چند ساعت پس از آغاز عملیات جست و جو ۲ زن پیدا شدند و از آن زمان عملیات جست و جو برای یافتن نفر سوم ادامه داشت.
به گفته مجید طاهری رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آران و بیدگل، این گردشگران به دلیل همراه نشدن با راهنمایان محلی و گیر کردن خودرو در باتلاق با توجه به وسعت منطقه کویری مرنجاب راه خود را در دریاچه نمک گم کرده بودند.
کویر مرنجاب با بیش از ۵۵ کیلومتر جاده خاکی در شمال شهرستان آران و بیدگل از بکرترین و زیباترین کویرهای کشور است که از شمال به دریاچه نمک، از غرب به کویر مسیله، دریاچه حوض سلطان و حوض مره و از شرق به پارک ملی کویر منتهی می شود.
به رغم حضور هفتگی تعداد قابل توجهی از گردشگران و علاقه مندان آفرود فقدان استقرار دائم نیروهای امدادی، فوریت های پزشکی و انتظامی در منطقه، سرویس بهداشتی، پایگاه اطلاع رسانی جامع در مورد مرنجاب و کمبود اقامتگاه از جمله کاستی های بارز این منطقه است.
دهها نفر در سال های گذشته در کویر مرنجاب گم شدند و ۲ نفر نیز پیش از این جان خود را از دست دادند.
شهرستان آران و بیدگل با جمعیت افزون بر ۱۰۳ هزار نفر در فاصله ۶ کیلومتری کاشان و ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.
۷۴۳۱/۸۱۲۳انتهای پیام /*