به گزارش ایرنا، محمود اسلامیان روز شنبه درهمایش ملی گرامیداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان، افزود:26 تصمیم اشتباه در 40سال گذشته برای صندوق‌های بازنشستگی گرفته شده که هزینه‌های آن پرداخت نشده است که کاهش قدرت خرید بازنشستگان یا چالش تبعیض در پرداختی‌ها نمونه ای از این تبعیض است .
وی ادامه داد: کاهش قدرت خرید بازنشستگان چالشی است که در دولت قبلی اتفاق افتاد و موجب کاهش قدرت خرید بازنشسته شد بطوریکه قدرت خرید بازنشسته ها 67.6 درصد کاهش یافت .
وی با اشاره به چالش های صندوق بازنشستگی کشوری تاکید کرد: خوشبختانه چالش‌هایی که در صندوق‌های بازنشستگی وجود داد توسط کارشناسان بین المللی مورد واکاوی قرار گرفته است و تلاش داریم تا با استفاده از تجربه مدیران بین‌المللی آن را برطرف کنیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری، تصریح کرد: در4 سال گذشته با کنترل تورم ، حقوق ها افزایش پیدا کرده است بطوریکه توسط دولت 2هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار گرفته‌ایم تا به طور میانگین 18 و نیم درصد افزایش حقوق بازنشستگان را اجرا کنیم.
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری همچنین از پرداخت وام ضروری 4 میلیون تومانی به بازنشستگان خبر داد و گفت: تا مهرماه تمام این وام‌ها به بازنشستگان پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به افتتاح 5 خانه امید به مناسبت روز تکریم بازنشستگان گفت: 38 خانه امید داشته‌ایم که امروز ان رقم به 43 خانه افزایش پیدا می‌کند.
وی واگذاری سهام بیمه ملت و اعطای خودرو به صورت لیزینگ برای بازنشستگان کشوری را از دیگر اقدامات این صندوق برشمرد.
اجتمام**9136** 1569
خبرنگار:فرزانه جلالیان ** انتشار: علی حبیبی
آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید