هوشنگ عباسقلی زاده در گفت وگو با ایسنا، اضافه کرد: به محض شنیدن خبر این حادثه، فرد مذکور با حضور عوامل امدادی و درمانی ابتدا به بیمارستان رستم آباد منتقل، اما به دلیل شدت سوختگی به بیمارستان ولایت رشت اعزام می شود.


وی خاطرنشان کرد: از طریق دانشگاه علوم پزشکی استان و مدیران بیمارستان محل بستری این جوان پیگیر لحظه به لحظه وضعیت جسمی وی هستیم.


وی با بیان اینکه بنا به اعلام مدیران شرکت مذکور، وی در بازه زمانی حدود شش ماهه از تیرماه ۹۸ به صورت روزمزد و غیر مستمر در قسمت دیوارچینی شرکت «شباب» مشغول به کار بوده است، گفت: این شرکت بعد از اتمام کار دیوارچینی و بنا به گفته آنان به دلیل اختلافاتی که بین آنها با آقای(حمیدرضا – ب) در کارگاه به وجود می آید، این همکاری ادامه پیدا نمی کند.


فرماندار شهرستان رودبار، با ابراز تاسف عمیق از حادثه تلخ به وجود آمده، عنوان کرد: اکنون شاید امکان بازگشت زمان به گذشته و پیشگیری از بروز حادثه وجود ندارد و شاید در صورت طرح اختلاف موجود بر سر ذیحق بودن مطالبات کارگری و برگشت به کار با پیگیری از طریق مراجع قانونی پیش بینی شده، همچون مراجع حل اختلاف اداره کار این امکان وجود داشت، اما شکایتی به اداره کار شهرستان ارائه نکرده بودند.


وی افزود: برخورداری از شغل مناسب را حق هر جوان و فرد جویای کار می دانیم و پاسخگویی درست ادارات و دستگاه های دولتی و بخش خصوصی به متقاضیان همواره مورد تاکید ما بوده است.


عباسقلی زاده، با اشاره به امکان جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی با راهنمایی درست و قانونی به افرادی که احساس می کنند حقی از آنان تضییع شده، گفت: طبق برخی اخبار و بررسی ها این فرد مشکلاتی به لحاظ وضعیت نامناسب معیشتی داشته است.


فرماندار رودبار ادامه داد: امیدواریم قبل از بروز هر گونه حادثه ای، مسائل و مشکلات به ویژه در حوزه اشتغال و جذب نیروی کار از سوی همه مدیران ادارات و دستگاه های متولی ریشه یابی شده تا با ارائه راهکار صحیح در حد توان و مقدورات بتوانیم قدم موثری برداریم.


وی در پایان با ابراز همدردی با خانواده این جوان، بیان کرد: در این شرایط، تامین هزینه های درمانی و مراقبتی این جوان را حداقل وظیفه خود می دانیم.


انتهای پیام

پاسخی بگذارید