چند توصیه برای اینکه ‘سیزده’ را بدون حادثه به‌در کنیمآتش‌پاد تراب‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تمهیدات سازمان آتش نشانی اهواز در روز طبیعت اظهار کرد: یکی از عوامل بروز حوادث آتش سوزی در پارک های جنگلی، تفرجگاهها و پارک ها این است که پس از روشن کردن آتش و استفاده از آن در پخت و پز آتش کاملا خاموش نمی شود لذا از هموطنان می خواهیم پس از استفاده از آتش آن را با آب کاملا خاموش و بر روی زغال ها مقداری خاک قرار دهند تا مانع از روشن شدن مجدد آن با وزش باد شوند.
وی افزود: در زمان حضور در پارک های جنگلی، تفرجگاهها و …به کودکان و نوجوانان توجه دو چندان شود وخانواده ها از اسکان در نزدیکی کانالها و حوضچه های آب کشاورزی ، رودخانه ها و برکه ها جدا خودداری کنند.
رییس سازمان آتش نشانی اهواز تاکید کرد: از شکستن شاخ و برگ درختان پرهیز و از روشن کردن آتش در نزدیکی درختان و در میان علفزارها خودداری شود.
وی با اشاره به آماده باش بودن همه ایستگاه های عملیاتی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز اظهار کرد: ایستگاههای عملیاتی در روز طبیعت کاملا آماده باش هستند همچنین گشت های ساحلی تیمهای امداد آبی و غواصی سازمان در مسیر رودخانه کارون در محدوده کلانشهر اهوازافزایش داده شده اند.
تراب‌پور با اشاره به استقرار تیم های امداد نجات و اطفا حریق در مسیرهای منتهی به ورودی و خروجی های شهر تصریح کرد: چهار تیم واکنش سریع (خودروها وانت دوکابین مجهز به سیستم اطفاء حریق روت فایر )، چهار تیم اطفاء حریق و پنج تیم 2 نفره موتور سوار مجهز به سیستم اطفاء حریق پرتابل (کوله ای) در پارک ها و تفرجگاهها از قبیل پارک جنگلی گمبوعه ، پارک شهروند، پارک جزیره، پارک دولت، پارک لاله، پارک ربیع ، مستقر هستند.
وی توضیح داد: گشت خودروئی توسط مدیران مناطق چهارگانه عملیاتی در محدوده های از پیش تعیین شده و ارسال گزارش وضعیت به فرماندهی 125 سازمان آتش نشانی در حال حاضر برقرار است و معاونت عملیات سازمان در ستاد فرماندهی 125 و اجرای ماموریت کنترل و فرماندهی تیمهای مستقر است.
رییس سازمان آتش نشانی اهواز در پایان یادآور شد: میهمانان نوروزی در صورت بروز هر گونه حادثه مراتب را سریعا با تلفن امدادی 125 به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی اهواز اطلاع داده و ضمن دور شدن از محل حادثه مسیر را برای ورود خودروهای امدادی باز نگه دارید.
/6002/7164انتهای پیام /*