چند خبر کوتاه از فرماندهی انتظامی استان زنجانبه گزارش روز چهارشنبه ایرنا و به نقل از پایگاه خبری پلیس زنجان، سرهنگ مختار شیرمحمدی افزود: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر برخورد ۲ دستگاه تریلر با یکدیگر بلافاصله ماموران انتظامی پاسگاه قره بوته و عوامل پلیس راه زنجان به محل اعزام و با صحنه دلخراش و خونین مواجه شدند.
شیرمحمدی اظهار کرد: کارشناسان علت این تصادف را تجاوز به چپ یکی از تریلرها اعلام کردند که موضوع تحت بررسی است.
به گزارش ایرنا، ساعت ۱۱:۴۵ پیش از ظهر امروز /چهارشنبه/ نیز در تقاطع سلطانیه واقع در کیلومتر ۳۵ اتوبان زنجان – قزوین بر اثر برخورد رخ به رخ یک دستگاه خودروی وانت پیکان و کامیون یک نفر کشته شد.
این حادثه تلخ و خونین به علت تخطی راننده وانت پیکان از سرعت مجاز و نداشتن توانایی در کنترل وسیله نقلیه، اتفاق افتاد و راننده این خودرو به خاطر صدمات و شدت جراحات وارده فوت کرد.
****
دستگیری سارقان حرفه ای سیم های برق در شهرستان طارم
فرمانده انتظامی شهرستان طارم گفت: با تلاش ماموران آگاهی شهرستان طارم، ۲ سارق حرفه ای سیم های برق دستگیر و به سه فقره سرقت اعتراف کردند.
سرهنگ داوود مرادی افزود: در پی وقوع سرقت سیم های برق در این شهرستان، اکیپ های متشکل از پلیس های تخصصی جهت پیشگیری از ادامه وقوع سرقت ها و دستگیری سارقان در طی چند شبانه روز گذشته سازماندهی و وارد عمل شدند.
وی اظهار کرد: ماموران با انجام تحقیقات لازم در این زمینه به ۲ سارق حرفه ای به نام ‘ع.ص و ح.ب’ مظنون و متهمین را با یک دستگاه خودرو پراید دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی شهرستان طارم با اشاره به اینکه از خودرو متهمان دستگیر شده، اموال سرقتی از قبیل لوله وشیلنگ وسیم و کابل کشف شد گفت: این سارقان به سه فقره سرقت سیم های برق در سطح این شهرستان اعتراف کردند که در این رابطه نیز پرونده تشکیل و متهمان با صدور قرار مناسب روانه زندان شدند.
****
دستگیری ۲ سارق حرفه ای داخل خودرو با ۱۰ فقره سرقت در زنجان
فرمانده انتظامی شهرستان زنجان از شناسایی و دستگیری ۲ سارق حرفه ای داخل خودرو با ۱۰ فقره سرقت خبر داد و گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو طی چند روز گذشته، تیمی از ماموران کلانتری ۱۴ شهرستان زنجان بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.
سرهنگ مختار شیرمحمدی افزود: ماموران انتظامی پس از بررسی جغرافیای زمانی و مکانی سرقت های صورت گرفته، در حین گشت زنی هدفمند، یک متهم را شناسایی و دستگیر کردند.
وی اظهار کرد: متهم دستگیرشده در بازجویی های به عمل آمده و پس از مواجهه با ادله و مستندات پلیسی، به ناچار لب به اعتراف گشوده و به انجام ۱۰ فقره سرقت لوازم و قطعات داخل خودرو با همدستی فردی دیگر اعتراف کرد.
فرمانده انتظامی شهرستان زنجان با اشاره به اینکه همدست وی نیز با تلاش ماموران دستگیر شد افزود: این ۲ متهم، پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی و اعمال قانون به دادسرا معرفی شدند.
۶۰۸۴/۶۰۸۵
خبرنگار: پرویز غفاری** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*