محمودرضا سعیدپور در گفت و گو با ایسنا افرود: متخلفان پسماندسوزی به‌ علت برخوردهای جدی اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت دریافته‌اند که اقدام به این کار پیامدهای جدی دارد. هرچند همچنان با مواردی از پسماندسوزی توسط افراد سودجو روبه‌رو می‌شویم و ضمن برخورد با آنان نسبت به اطفای حریق با کمک سازمان آتش‌نشانی اقدام می‌کنیم.

وی در ادامه اظهارکرد: از وظایف مهم این اداره پایش صنایع، کارخانه‌ها و مراکز خدمات و تولیدی است و در فصل پاییز سال جاری ۴۸۴ مورد پایش  صورت گرفت.

سعیدپور ادامه داد: طی پایش واحدهای صنعتی ۳۸ مورد واحد جدید که سوابقی در اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان نداشتند، شناسایی شدند و ۶۳ مورد اخطاریه برای واحدهایی که دارای نقص و فاقد سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب یا فیلتراسیون هوا بودند، صادر شد تا نسبت به رفع مشکلات خود اقدام کنند.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت اضافه کرد: پنج مورد نمونه‌برداری نیز از خروجی پساب و فاضلاب واحدهای صنعتی صورت گرفت و پنج واحد غیر مجاز و آلاینده نیز از منطقه جمع‌آوری و خارج شدند.

به گفته سعیدپور اولویت اصلی اداره حفاظت محیط زیست پاکدشت برخورد با کارگاه‌های آلاینده‌ای است که مجوز ندارند و در نزدیکی مناطق سکونتگاهی مستقر هستند. دو مورد از این واحدها نیز در فصل پاییز به‌دلیل رعایت نکردن مفادی که در اخطاریه‌ها برای آنان ارسال کرده بودیم، پلمب شدند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه برای صدور مجوزهای زیست محیطی به‌منظور فعالیت کارخانه‌ها و صنایع از اداره حفاظت محیط زیست استعلام می‌شود، گفت: طی سال جاری در شهرستان پاکدشت ۱۰۵ مورد استعلام برای مجوز زیست محیطی فعالیت صنایع دریافت کردیم که با بیش از ۹۰ مورد آن‌ها موافقت شد.

سعیدپور در پایان صحبت‌های خود اظهارکرد: در شرایط اضطرار آلودگی هوا فعالیت‌ ماموران اداره حفاظت محیط زیست شهرستان پاکدشت در قالب گشت شبانه و روزانه تشدید می‌شود و همکاران ما با افزایش موارد گشت و پایش از توقف فعالیت صنایع و کارگاه‌هایی که فعالیت آن‌ها طبق مصوبات کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا ممنوع اعلام شده است، اطمینان حاصل می‌کنند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید