احسان هادی پور صبح دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در فصل شکار و مهاجرت پرندگان به تالاب ها ، محیط بانان شهرستان انزلی در راستای حراست و حفاظت از عرصه های تحت حفاظت محیط زیست، گشت های مداوم و مستمر را در دستور کار دارند.
وی افزود: در انجام این گشت ها ، محیط بانان 15 عدد انواع ادوات شکار مخصوص شکارپرندگان شکاری را کشف و ضبط کردند.
هادی پور یادآور شد: علت اصلی شکار این نوع پرندگان، ارزش ریالی آنهاست که سود بسیاری از طریق فروش این گونه های نادر پرندگان، نصیب متخلفان می شود.
رئیس اداره حفاظت از محیط زیست شهرستان بندرانزلی در ادامه به دستگیری صیادان غیرمجاز در تالاب انزلی اشاره و اظهار کرد: در عملیات گشت محیط بانان بندرانزلی پنج عدد لاکش صیادی، 25 دستگاه خرچنگدام ، 11 رشته تور زیر آبی ، پنج قطعه ماهی کپور و شش قطعه ماهی سوف به همراه یک فروند قایق موتوری 25 قوه اسب از صیادان غیر مجاز کشف و ضبط شد.
هادی پور یادآور شد: متخلفان هر دو پرونده جهت سیر مراحل قانونی پرونده به دادسرای شهرستان انزلی معرفی شدند.
به گزارش خبرنگار ایرنا، تالاب انزلی با وجود بیش از 100 گونه پرندگان، 50 گونه ماهی و 100 گونه موجودات گیاهی و اکوسیستم بی نظیر حکم تصفیه خانه رودخانه های منتهی به دریای خزر را دارد. این تالاب بواسطه گیاهان، جانوران، مورفولوژی و شکل بستر ارتباط با دریا و رژیم رودها دارای محیط زیستی ویژه است به گونه ای که لاله تالابی به عنوان معروف ترین گیاه تالاب انزلی و دارای شهرت جهانی در آن رویش دارد.
در این تالاب پرندگانی همچون حواصیل ها، اردک سانان، مرغابی سانان کشیم بزرگ، کشیم سیاه گردن، یلوه کوچک، کاکایی و پرندگان مهاجر و همچنین گیاهان غوطه ور، گیاهان شناور و گیاهان حاشیه ای ساکن هستند.
خبرنگار: رضا اکبری ** انتشاردهنده: کبیری
7471 / 2007انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید