کشف محموله جدید قاچاق انسان در مرز ایران و ترکیهبه گزارش روز جمعه ایرنا از گمرک جمهوری اسلامی، این دوازدهمین محموله قاچاق انسان است که امسال توسط ماموران گمرک کشف می شود.
بر اساس این گزارش، این افراد در داخل بار تریلر مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت غیر قانونی و قاچاقی از ترکیه وارد کشورمان شوند اما ماموران گمرک بازرگان با رصد اطلاعات محموله ها و استفاده از دستگاه های کنترلی موفق به کشف این محموله قاچاق انسان شدند .
ماموران گمرک بازرگان با بررسی اطلاعات محموله های ورودی به کمک سامانه های هوشمند به یک بار کامیون لوازم و اشیا مبلمان که بصورت پالت بارگیری شده بود مشکوک می شوند و با توجه به مشکوک بودن محموله پس از بازرسی به کمک دستگاه های کنترلی متوجه می شوند که در لا به لای محموله دو نفر پنهان شده اند.
پس از مشاهده این افراد در بررسی های بیشتر یک زن جوان و یک مرد که هر دو تبعه کشورمان بودند کشف شدند.
در بررسی های اولیه مشخص می شود که این زن و مرد هیچ نسبتی با یکدیگر ندارند و قاچاقچیان انسان پس از بریدن سیم پلمپ گمرک ترکیه این دو نفر را در داخل بار جاسازی کرده بودند.
به گزارش ایرنا، هم اکنون گمرکات ایران مجهز به تجهیزات پیشرفته کنترلی و سگ های جست وجوگر است.
ماموران گمرک فقط در سال گذشته موفق به کشف ۴۸۰ مورد قاچاق انسان در گمرکات کشور شدند و در سالجاری هم ۵۰ مورد قاچاق انسان توسط ماموران گمرک کشف شده است .

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**۹۱۸۹**
تنظیم: اسماعیل داودی ** انتشار:کاردانانتهای پیام /*