کشف ۴۶ فقره از جرائم فضای مجازی در رفسنجانبه گزارش ایرنا سرهنگ نصرالله عباسی روز شنبه در نشست خبری افزود: جرائم انجام شده فضای مجازی در شهرستان رفسنجان بیشتر شامل تخلفات بانکی و برداشت از حسابهای بانکی، توهین، کلاهبرداری و غیره است.
وی تصریح کرد: در نیمه نخست سال گذشته نیز ۴۲ فقره جرم در فضای مجازی رفسنجان اتفاق افتاد که ۴۰ مورد کشف شد.
وی با اشاره به اینکه پلیس متولی ایجاد امنیت و آرامش در جامعه است بیان کرد: پلیس در رفسنجان سعی کرده امنیت را برای مردم به ارمغان آورد.
وی ادامه داد: طی ۶ ماه اول امسال کشفیات و دستگیری هایی را داشتیم از جمله اینکه در زمینه سرقت ها پلیس در این مدت ۹۲۱ فقره سرقت را کشف کرده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد افزایش یافته است.
سرهنگ عباسی تصریح کرد: همچنین امسال بیش از ۲۸۱ کیلوگرم مواد مخدر از خرده فروشان و حدود ۱۷ هزار پاکت سیگار قاچاق در رفسنجان کشف و ضبط شد.
وی عنوان کرد: بیش از ۲۷ هزار کیلوگرم برنج قاچاق نیز در این شهرستان کشف شد و در ۶ ماه ابتدای سال گذشته کشف برنج ۷۳۰ کیلوگرم بوده است.
وی خاطرنشان کرد: هشت موتورسیکلت و ۲ خودرو قاچاق و بدون مجوز طی سال جاری در رفسنجان کشف و توقیف شد.
سرهنگ عباسی گفت: همچنین امسال هشت باند مخوف و فرا استانی که در شهرهای مختلف استان کرمان اقدام به سرقت می کردند و نیز ۲ باند مواد مخدر و یک باند جعل اسناد در رفسنجان دستگیر شدند.
وی ادامه داد: دستگیر شدگان در همه زمینه ها بیش از ۵۲ هزار نفر بودند که از این تعداد سه هزار و ۱۷۲ نفر از اتباع بیگانه بودند.
رفسنجان در ۱۱۰ کیلومتری مرکز استان کرمان قرار دارد.
خبرنگار: مریم رضایی ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
۷۴۳۳/۳۰۲۹انتهای پیام /*