کمک ۳۰ میلیون وونی مجلس کره جنوبی به زلزله زدگان غرب ایرانبه گزارش بامداد روز جمعه ایرنا، این مبلغ که در اقدامی انساندوستانه و خودجوش از سوی نمایندگان و رئیس مجلس کره جنوبی به منظور کمک به زلزله زدگان غرب کشورمان جمع آوری شده بود، طی مراسمی با حضور ‘حسن طاهریان’ سفیر ایران در کره جنوبی، معاون سازمان صلیب سرخ کره جنوبی و رئیس گروه دوستی پارلمانی کره و ایران از سوی رئیس مجلس کره جنوبی در اختیار صلیب سرخ کره برای اهدا به هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.
‘چانگ سای کیونگ’ رئیس مجلس کره در این مراسم با اعلام اینکه این مبلغ شاید به لحاظ مادی خیلی قابل توجه نباشد، اما نوعی بیان اخلاقی در باب احساس همدردی و عواطف انسانی مشترک میان دو ملت است.
‘حسن طاهریان’ سفیر ایران نیز در این آیین با ارایه گزارش کوتاهی از تمهیدات بعمل آمده از سوی کشورمان در خصوص کمک رسانی به زلزله غرب کشور، از حس همدردی و اقدام انسان دوستانه نمایندگان و رئیس مجلس کره جنوبی تقدیر و تشکر کرد.
در این آیین که سفیر مکزیک هم حضور داشت مبلغ ۳۰ میلیون وون هم از سوی رئیس مجلس کره و نمایندگان پارلمان این کشور به زلزله زدگان مکزیک کمک شد.
به گزارش ایرنا، از مرکز لرزه نگاری کشوری، زمین لرزه ای به بزرگی ۷٫۳ دهم ریشتر در ساعت ۲۱ و ۴۸ دقیقه و ۱۶ ثانیه شامگاه یکشنبه ۲۱ آبان ماه ، استان های غربی کشورمان را لرزاند که در نتیجه آن حدود ۵۷۰ نفر جان باختند و بیش از ۱۲ هزار نفر مصدوم شدند.
مرکز وقوع این زمین لرزه استان کرمانشاه حوالی ازگله در طول جغرافیایی ۴۵٫۹، عرض جغرافیایی ۳۴٫۸۴ و عمق ۱۱ کیلومتری زمین بوده است.
این زمین لرزه در پنج کیلومتری ازگله، ۲۵ کیلومتری تازه آباد، ۳۷ کیلومتری باینگان، ۱۱۲ کیلومتری سنندج و ۱۲۲ کیلومتری کرمانشاه روی داد.
شبد**آساق**۱۹۰۴**۱۳۷۹
انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*