احمدحسین فلاحی در گفت وگو با ایسنا در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: این جلسه با حضور وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان بهزیستی جهت پیگیری فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در مورد وضعیت مهدکودک ها تشکیل شد. رئیس سازمان بهزیستی توضیح داد که ۷  درصد مهدکودک ها زیرمجموعه این سازمان است و مابقی در اختیار نهادها، سازمان ها و وزارت آموزش و پرورش بوده اما در نهایت نظارت کافی نیست.

وی افزود: مقام معظم رهبری درباره مسائل آموزشی به وضعیت مهدکودک ها اشاره کرده و فرمودند: مهدکودک ها باید مرکز آموزش و پرورش باشند و باید نگاه ها به آن عوض شود چون سن آموزش هم پایین آمده است. با همین دغدغه بسیاری از اعضای کمیسیون آموزش معتقدند باید مهدکودک ها زیرنظر وزارت آموزش و پرورش و نه سازمان بهزیستی قرار گیرند. موضوعی که با مخالفت نهاد مهدکودک ها همراه بود. آنها اعتقاد داشتند که بهتر است همین وضعیت ادامه یابد.

فلاحی در پایان گفت: در نهایت مقرر شد کمیته ای متشکل از سازمان بهزیستی، وزارت آموزش و پرورش و اعضایی از کمیسیون آموزش برای رسیدن به ساز و کارهایی روشن درباره چگونگی اداره مهدکودک ها تشکیل شود با تاکید بر اینکه باید در مهدکودک ها بحث آموزش و پرورش در اولویت قرار گیرد.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید