محمد حیدری امروز 7 دی ماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان در سالن جلسات امام جواد(ع)استانداری عنوان کرد: جهاد دانشگاهی نهادی فعال، پویا  انقلابی است که وابستگی دولتی ندارد و از بودجه دولت نیز استفاده نمی کند. این نهاد با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و توانمند،پروژه‌ها را عملیاتی می کند.

رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان قم درباره اجرای پروژه گردشگری سلامت در قم افزود: ظرفیت های فراوانی در استان قم در حوزه درمان و سلامت وجود دارد و کشورهای مسلمان و شیعه استقبال زیادی از این ظرفیت‌ها می کنند و اگر سامانه‌ای برای گردشگری سلامت طراحی شود،برای استان دستاوردهای مهمی به همراه دارد.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه سامانه مشخصی در قم وجود نداشت، علی‌رغم تلاش‌های فراوان در ساماندهی گردشگری سلامت،این گردشگران در قم طعمه دلالان می‌شوند.

حیدری خاطرنشان کرد: باید در جهت توسعه مراکز سرمایه‌گذاری شود،در این زمینه جهاد دانشگاهی ورود پیدا کرده و اشتغال و نیروی مورد نیاز را برای عملیاتی شدن پروژه گردشگری سلامت فراهم کرده و در این خصوص به سرمایه‌گذاری پرداختیم.

وی تصریح کرد: اگر استان قم به اجرای پروژه، اقبال نشان دهد و قوانین و امکانات لازم اتخاذ شود موجبات پیشرفت فراهم می‌شود، در این خصوص در گردشگری سلامت سامانه‌ای ایجاد کردیم و ظرفیت برای مبایل به صورت اپلیکیشن طراحی شد که زائران می‌توانند از آن استفاده کنند.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم گفت: جلسات متعددی با دانشگاه و سازمان گردشگری برگزار شد و جهاد دانشگاهی قم در طراحی پلتفرم و سامانه های گردشگری سلامت به تمام رسالت‌های خود عمل کرده است اما عملیاتی شدن آن نیازمند نظر مساعد مراکز درمانی و علوم پزشکی قم است.

وی افزود: سامانه گردشگری سلامت قم در دست تدوین بوده و با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی و در سه زبان انگلیسی و عربی فارسی در دست اقدام است. امکان برای سایر مراکز درمانی وجود دارد تا از این ظرفیت استفاده کنند.

حیدری بیان کرد: مرکز درمان جهاد دانشگاهی قم یکی از ۵ مرکز اصلی در پذیرش بیماران خارجی است و گواهی نامه‌های لازم را در این زمینه به دست آورده‌ایم و آمادگی لازم جهت آموزش مربوط به ویزیت بیماران خارجی و پیمودن قوانین از صفر تا 100 را داریم.

وی عنوان کرد: هم اکنون مجوزها را برای 20 دوره آموزشی اخذ کردیم و برای آموزش ضمن خدمت و دوره‌های عمومی و تخصصی،توانایی لازم را داریم. همچنین تا پایان دی‌ماه بارگذاری اطلاعات پزشکی موردنیاز در سامانه گردشگری سلامت قم تکمیل می‌شود.

رئیس جهاد دانشگاهی استان قم خاطرنشان کرد:در این سامانه، اطلاعات ۵۰ پزشک متخصص استان نیز به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و روسی بارگذاری می‌شود و اطلاعات تمام مراکز درمانی به صورت آن لاین در سطح جهان رصد خواهد شد.

وی گفت: در رابطه با سامانه گردشگری قم تاکنون اطلاعات ۴ هتل استان بارگذاری شده اما به دلیل مباحث امنیتی برخی از هتلداران تعامل لازم را ندارند و اطلاعات بسیاری از هتل‌ها هنوز بارگذاری نشده است.

حیدری عنوان کرد: نرم‌افزار موبایلی سامانه سلامت قم برغم اینکه تکلیف قانونی جهاد دانشگاهی قم نبوده در دست طراحی و بارگذاری برای استفاده بیماران خارجی است.

در این جلسه استاندار قم تاکید کرد:باید از بعد حاکمیتی سازو کار استفاده ازسامانه توسط جهاددانشگاهی تبیین شود و امکانات و تجهیزات ارتباطی فراهم شود تا سامانه به خروجی برسد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید