گمانه زنی غیرتخصصی اجحاف برحق خانواده جانباختگان سانحه هوایی استبه گزارش ایرنا، آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی عصر شنبه در آیین بزرگداشت جانباختگان سقوط هواپیمای تهران – یاسوج اظهار داشت: ریختن آبروی دیگران از طریق انتشار دروغ، تهمت و غیبت در برخی رسانه‌ها تا حدودی در این ایام شرم‌آور بود.
وی تصریح کرد: گرچه هدف آنان از چنین اقدام نادرستی پرفروش شدن و یا پر مراجعه شدن رسانه‌هایشان بود اما چنین رفتارهایی قلب خانواده جانباختگان را آزار داد.
نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری افزود: این در حالی است که خانواده جانباختگان این سانحه هوایی در مقابل چنین رفتارهای نادرستی صبر و متانت به خرج دادند و تسلیم قضای الهی بودند.
ملک حسینی ادامه داد: مشخص شدن عامل بروز این سانحه هوایی حق مسلم ملت ایران و مردم استان است.
وی عنوان کرد: این مسأله باید تا پایان و با دقت پیگیری و دلیل وقوع آن مشخص شود تا چنین حوادث تلخ و ناگواری در آینده در کهگیلویه و بویراحمد و یا دیگر نقاط کشور رخ ندهد.
آیت الله ملک حسینی یادآور شد: یکی دیگر از درخواست‌ها و مطالبه‌های مهم ملت ایران و مردم کهگیلویه و بویراحمد بررسی همه جانبه این سانحه هوایی است.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: حضور مردم و مسئولان اجرایی این استان و استان‌های همجوار در صحنه پس از بروز این سانحه هوایی و اعلام آمادگی آنان برای یافتن لاشه هواپیما و انتقال پیکر جانباختگان و همچنین همدردی با خانواده‌های داغدار جانباختگان قابل تحسین بود.
وی با اشاره به لزوم درس عبرت گرفتن متولیان امر و مردم از این سانحه هوایی، عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و برخی از مسئولان کشوری و استانی پس از وقوع این حادثه ملی پیام تسلیت دادند.
آیت الله ملک حسینی گفت: یکی از زیبایی‌های این حادثه تلخ و ناگوار ابراز محبت و عاطفه مردم نسبت به خانواده جانباختگان و سرکشی و دلجویی برخی از مسئولان اجرایی کهگیلویه و بویراحمد با خانواده‌های داغدار و عزادار بود.
وی با اشاره به حادثه تروریستی دوشنبه شب هفته قبل خیابان پاسداران تهران و شهادت تعدادی از مأموران نیروی انتظامی،
آیت الله ملک حسینی عنوان کرد: فرقه صوفیه و صوفی گری همواره مضر و خطرناک بوده و برای جوامع اسلامی نیز فاجعه ایجاد کرده‌اند.
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه وبویراحمد گفت: صوفی گری به عنوان یک فرقه ضاله هرگز منطقی نیست و به نام معنویت درصدد فریب دادن مردم هستند.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: آنچه در توان مردم، مسئولان اجرایی و نهادهای دولتی این استان و استان‌های همجوار شامل فارس، اصفهان، لرستان و چهارمحال و بختیاری بود در این سانحه هوایی به کار گرفته شد.
علی محمد احمدی اظهار داشت: تمامی امکانات و نیروهای انسانی کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های همجوار برای یافتن لاشه هواپیمای سقوط کرده و انتقال پیکر جانباختگان این سانحه هوایی مورد استفاده قرار گرفت.
وی افزود: هرگز اجازه فرسایشی شدن عملیات انتقال پیکر جانباختگان این سانحه هوایی داده نمی‌شود.
احمدی بیان کرد: سعی می‌شود که این سانحه هوایی به نحو احسن مدیریت شود تا بحران دیگری ایجاد نشود.
وی عنوان کرد: همکاری همه جانبه مردم کهگیلویه و بویراحمد و استان‌های همجوار با نیروهای امدادی و عملیاتی در این سانحه هوایی بیانگر غیرت مثال زدنی آنان است.
پرواز شماره ۳۷۰۴ هواپیمایی آسمان با ۶۰ مسافر و ۶ خدمه پروازی ساعت ۸ صبح روز یکشنبه ۲۹ بهمن تهران را به مقصد یاسوج ترک اما در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع «ای تی آر ۷۲» پس از ۵۵ دقیقه از صفحه رادار مرکز کنترل خارج می‌شود و بر اساس اعلام اورژانس خبر سقوط این هواپیما در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم اعلام شد.
این هواپیما هر روز یک پرواز از تهران به یاسوج و یک پرواز بر عکس داشت که به‌طور میانگین ۵۰ تا ۶۰ مسافر حمل می‌کرد.
روز سه شنبه و پس از ۴۸ ساعت جست و جو اعلام شد که لاشه این هواپیما در کوه‌های نقل در مرز بین شهرستان‌های سمیرم از توابع اصفهان و دنا در کهگیلویه و بویراحمد پیدا شد.
۷۵۳۵/۶۱۱۰انتهای پیام /*