یک میلیارد ریال کالای بهداشتی قاچاق در گچساران معدوم شدبه گزارش ایرنا، رامین ملکی روز سه شنبه در نشست با اصخاب رسانه اظهار کرد: ارزش داروهای قاچاق کشف و معدوم شده در گچساران ۷۰۰ میلیون ریال و کالاهای آرایشی و بهداشتی کشف شده نیز ۳۰۰ میلیون ریال بوده است.
وی با اشاره به اهمیت استفاده از کالاهای استاندارد در حوزه سلامت تصریح کرد: مبارزه با کالاهای قاچاق از اولویت های شبکه بهداشت و درمان گچساران است.
معاون شبکه بهداشت و درمان گچساران از معرفی ۱۰۰ واحد صنفی به تعزیرات حکومتی در سال ۱۳۹۶ به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی خبر داد.
ملکی تصریح کرد: در راستای ارتقای شاخص های بهداشتی سه هزار کارت سلامت نیز برای اصناف گچساران صادر شد.
وی گفت: انجام ۱۱ هزار ۷۴۳ مورد بازرسی از مراکز توزیع مواد غذایی و انجام بیش از ۲ هزار نمونه برداری از مواد غذایی از دیگر برنامه های اجرا شده سال ۱۳۹۶ برای افزایش سطح ایمنی و بهداشت در گچساران بوده است.
ملکی ابراز داشت: ۱۰۰ واحد صنفی متخلف در سال گذشته تعطیل شد.
معاون شبکه بهداشت و درمان گچساران همچنین از توزیع مکمل های دارویی رایگان به ارزش ۲۱ میلیارد ریال در مراکز و پایگاه های بهداشتی گچساران در یک ساله گذشته خبر داد.
وی بیان کرد: توزیع هشت هزار عدد مسواک بین کودکان و نوجوانان و انجام ۱۲ هزار خدمت دندان پزشکی از برنامه های اجرا شده برای بهبود سلامت دهان و دندان در سال گذشته بوده است.
ملکی افتتاح ساختمان جدید خانه بهداشت روستای پشکان، اعزام تیم های سلامت به روستاهای دور دست، جمع آوری یک تن زباله از منطقه گردشگری دیل،آئین های صبحانه سالم و زنگ سلامت از برنامه های اجرا شده در هفته سلامت در گچساران بوده است.
وی برگزاری آئین پیاده روی خانواده در روز جمعه هفتم اردیبهشت را از دیگر برنامه های پیش بینی شده در هفته سلامت ذکر کرد.
شهرستان ۱۲۴ هزار نفری گچساران در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد.
۸۱۴۳/۱۶۶۲انتهای پیام /*