۱۰ هزار قلم داروی دامپزشکی غیرقابل مصرف در دیواندره کشف و توقیف شداهون احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در دیواندره ۵۰ واحد مرغداری دارای مجوز در حال فعالیت است که در سال جاری برای ۲ واحد مرغداری که بدون مجوز اقدام به جوجه ریزی کرده بودند پرونده تشکیل و با حکم دادگاه محکوم شدند.
وی ادامه داد: در سال جاری برای ۲۳۰ نفر پروانه حمل خوراک دام و هزار و ۳۰۰ گواهی حمل بهداشتی مرغ زنده و دام سبک و سنگین صادر شد.
رییس دامپزشکی دیواندره گفت: جمعیت دامی شهرستان دیواندره شامل ۲۰ هزار راس دام سنگین و ۳۶۵ هزار راس دام سبک است و با نظارت صورت گرفته بیماری تب برفکی در ۲ سال اخیر در بین این دام ها کاملا کنترل شده است.
احمدی با اشاره به اینکه در ۲ سال اخیر یک مورد تلف دام به علت بیماری تب برفکی نداشته ایم، اظهار کرد: برای جلوگیری از این بیماری دامی در سال چند مرحله واکسیناسیون گاوی و گوسفندی انجام می شود.
وی افزود: واکسیناسیون تب برفکی را ۱۰۰ درصد رایگان انجام می دهیم و دامداران هم همکاری لازم را با همکاران دامپزشکی دارند.
احمدی بیان کرد: این دامپزشکی سالیانه از ۵۰۰ راس دام سنگین تست بیماری هایی مانند سل و تب مالت را انجام می دهد که خوشبختانه در چند سال اخیر موردی از این بیماری ها مشاهده نشده است.
به گفته وی، ماموران بهداشت محیط دامپزشکی به صورت روتین از همه مراکز عرضه فرآورده های دامی مانند رستوران ها، قصابی، لبنیاتی و اماکن دیگر بازدید خواهند کرد و در ارتباط با تخلفات صورت گرفته بیش از ۲۰ پرونده تشکیل شده است.
۷۳۵۳
خبرنگارمنصورمحمدیانتهای پیام /*