۱۱۰ روستای گلستان با تانکر آبرسانی می شوندعلیرضا شکیبایی فر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با فرا رسیدن فصل تابستان ۱۷۱ روستای دیگر گلستان با جمعیت ۱۸۱ هزار و ۱۵۵ نفر دچار تنش آبی شده و به روستاهایی که نیاز آنها با تانکر سیار تامین شود، اضافه می شوند.
وی اضافه کرد: آبرسانی در فصل تابستان به بیش از ۲۸۰ روستای گلستان با ۲۳ تانکر سیار با میانگین عمر ۱۲ سال کار سختی است و برای این منظور دست کم به ۳۲ دستگاه تانکر نیاز داریم.
وی با بیان اینکه آب آشامیدنی روستاهای زیر پوشش شرکت آبفای روستایی گلستان از ۴۰۲ حلقه چاه و ۱۸۴ دهنه چشمه استحصال می شود، افزود: ۸۴۰ روستای استان با ۲۲۲ هزار مشترک از آب شرب سالم بهره مند هستند.
وی نیاز روستائیان گلستان در شبانه روز به آب آشامیدنی را ۱۵۰ لیتر اعلام و خاطرنشان کرد: به دلیل کمبود در تامین این ماده حیاتی فقط قادر به تهیه ۳۰ لیتر آن هستیم که ضرورت صرفه جویی در همه بخش ها بویژه کشاورزی و خانگی را بیش از پیش محسوس کرده است.
به گزارش ایرنا کاهش بارندگی، تغییر اقلیم و گرم شدن هوا و از دیگر سو توجه نکردن به الگوی مصرف بهینه بویژه در بخش کشاورزی و خانگی استان گلستان را طی سال های اخیر با مشکل کمبود آب مواجه کرده است.
به گزارش ایرنا استان گلستان با جمعیت یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر ۹۴۱ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.
۳۰۱۴/۲۷۲۹انتهای پیام /*