اسدالله احمدی سه شنبه شب در گفت ‌ وگو با خبرنگار ایرنا افزود : آتش سوزی که از صبح امروز برای سومین بار در 2 هفته اخیر در این منطقه شروع شده بود ، با کمک نیروهای مختلف امدادی ، منابع طبیعی، محیط زیست، قرق بانان منطقه و هلال احمر مهار شد.
وی با اعلام اینکه آتش سوزی در منطقه صعب العبور اتفاق افتاد و همچنان از وسایل اولیه برای اطفای حریق استفاده شده است، گفت : متاسفانه از هفته گذشته تاکنون بیش از 40 هکتار از اراضی جنگلی لیمونده نکا طعمه حریق شده است.
این مسئول علت این آتش سوزی را عامل انسانی و بی احتیاطی افراد در خاموش کردن آتش برافروخته اعلام کرد و افزود که در این آتش سوزی نیز گونه های مختلف درختان جنگلی تبدیل به خاکستر شد.
هفته پیش نیز جنگل های این منطقه 2 بار دچار آتش سوزی شده بود که هر بار با کمک نیروهای محلی و امدادی به وسیله بیل و کلنگ و دیگر وسایل اولیه خاموش شده بود.
لیمونده در حدود 75 کیلومتری جنوب شهر نکا واقع است .
مازندران با 24 هزار کیلومترمربع وسعت و حدود یک میلیون و 300 هزار هکتار اراضی جنگلی ، دارای دو اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری در منطقه ساری و نوشهر است .
از حدود هشت هزار گونه گیاهی ایران، در حدود هزار و 800 گونه در جنگل های شمال وجود دارد.
از گیاهان موجود در جنگل های شمال 500 گونه، انحصاری این منطقه است که گونه های درختی شمشاد، اَنجیلی، سفید پَلَت و لَرگ از آن جمله آنها هستند.
خبرنگار : مریم نظری ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7332/1654انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید