۱۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در قم کشف شدابوالفضل شریفی عصر دوشنبه در پایان جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مقابله با آسیب های اجتماعی قم درگفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: میزان کشفیات مواد مخدر استان طی یک سال گذشته ۶تن بوده است.
وی با اشاره به چگونگی کشف مواد مخدر یاد شده در چند روز گذشته افزود: ماموران مبارزه با مواد مخدر قم پس از رصد یک باند قاچاق مواد مخدر، یک دستگاه تریلر حمل کننده ماهی که از جنوب کشور عازم قم بود را شناسایی و سپس آن را در حوالی این استان متوقف و مقادیر جاسازی شده در پشت یخچال نگهداری ماهی را کشف و ضبط نموده و راننده را نیز دستگیر و به مقام های قضایی تحویل دادند.
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر قم با بیان اینکه ۲٫۱ درصد جمعیت استان دچار اعتیاد به مواد مخدر هستند، گفت: قم دارای ۲ مرکز ترک اعتیاد اجباری است که حدود ۴۰۰ معتاد زن و مرد در آن نگهداری می شوند.
وی همچنین با اشاره به وجود ۸ کمپ اقامتی و ۸۰ مرکز ترک اعتیاد که به صورت روزانه اقدام به ارایه خدمات درمانی به معتادان می کنند، افزود: ظرفیت این مراکز به صورت اسمی ۶۰ تن است، ولی با توجه به اختیاری بودن، تعداد معتادان نگهداری شونده به توان این مراکز بستگی دارد.
نخستین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی مقابله با آسیب های اجتماعی قم ، با هدف بهره مندی مساجد از امکانات و ظرفیت های دستگاه های دولتی برای مدیریت و کنترل آسیب ها و معضل های اجتماعی برگزار شد.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/انتهای پیام /*