۱۶ هزار متر زمین برای اسکان اضطراری در کامیاران اختصاص یافتبه گزارش روز یکشنبه ایرنا، آرتیکاس اقبال در جلسه برنامه ریزی برای ساخت سوله اسکان اضطراری کامیاران اظهار کرد: این کار با مشارکت هلال احمر، فرمانداری، ثبت اسناد و شهرداری پیگیری و انجام می شود.
وی با بیان اینکه این زمین در گذشته در تملک شرکت سرمایه گذاری هلال ایران بود، افزود: با توجه به اقدامات بسیار خوب مدیرکل جمعیت هلال احمر کردستان، این زمین سال ۹۵ به املاک این جمعیت بازگشت.
اقبال با اشاره به اینکه زمین در نظر گرفته شده قبلا توسط این شرکت تغییر کاربری و به ۴۷ قطعه زمین مسکونی تبدیل شده است، تاکید کرد: با توجه به اینکه هلال احمر مالکیت این زمین را دارد نهادهای ذیربط باید برای تغییر کاربری مجدد و صدور سند تک برگ برای آن به منظور ساخت محل اسکان اضطراری اقدام کنند.
وی به قرار گرفتن کامیاران روی گسل سیرجان اشاره کرد و یادآور شد: از آنجا که این شهرستان دارای موقعیت ویژه ای از جنبه های مختلف است و ساخت این مکان، در کوتاهترین زمان ضروری است.
مدیرکل بحران کردستان اضافه کرد: زمین در نظر گرفته شده ظرفیت برپایی بیش از ۲۰۰ چادر را در شرایط اضطراری بویژه وقوع زلزله و دیگر حوادث غیر مترقبه دارد.
نماینده حقوقی جمعیت هلال احمر کردستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پیگیرها و تلاش مدیریت هلال احمر استان باعث پس گیری این زمین از شرکت سرمایه گذاری هلال ایران شد، گفت: تعیین کاربری زمین بر عهده شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور است.
فرشاد اصلانی با بیان اینکه از سوی جمعیت هلال احمر استان برای ساخت این زمین چند پیشنهاد به شورای عالی کشور داده شده است، اظهار کرد: ایجاد محل اسکان اضطراری، ساخت مکان ورزشی و تاسیس مکان فرهنگی – تفریحی از جمله این پیشنهادات است.
وی افزود: برای اتخاذ تصمیم نهایی در خصوص این زمین نیازمند صدور سند تک برگی برای آن هستیم که امیدواریم با همکاری شهرداری و ثبت اسناد و املاک کردستان این کار انجام شود.
مدیرکل بحران کردستان در پایان تاکید کرد نهادهای ذیربط اقدامات لازم را در راستای فراهم کردن شرایط برای تبدیل این زمین به مکان اسکان اضطراری شهرستان انجام دهند.
کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.
۷۳۴۹/۹۱۰۲انتهای پیام /*