۱۶۵ فقره تصادف در جاده های قم روی دادجواد شاکری عصر دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: از این تعداد ۱۱۴ فقره تصادف منجر به خسارت مالی شد که نسبت به مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
وی تعداد تصادفاتی منجر به خسارت مالی در تعطیلات نوروز ۹۶ را ۱۱۹ مورد ذکر کرد.
وی درادامه گفت: دراین مدت ۳۳۷ تن در حوادث رانندگی مصدوم شدند که نسبت به مشابه سال گذشته ۲۴ درصد رشد داشته است.
سال گذشته از ۲۵ اسفند ۹۵ تا ۱۲ فروردین ۹۶ ،۲۷۱ تن در تصادفات جاده ای در محورهای مواصلاتی قم مصدوم و به مراکز درمانی انتقال یافتند.
شاکری تعداد تصادف های به وقوع پیوسته در جاده های استان که منجر به مصدوم شدن و یا مرگ و میر افراد شده را نیز۵۱ فقره ذکر کرد و گفت: این تعداد در مقایسه با زمان مشابه سال ۹۶ که ۳۷ مورد بوده در مجموع ۳۸ درصد رشد دارد.
وی اضافه کرد: تعداد تصادف های منجر به مرگ نیز ۵ فقره بود که با ۲ حادثه بیشتر نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد رشد پیدا کرده است.
وی با اشاره به رشد ۳۵ درصدی تصادف های جرحی افزود: این حوادث از ۳۴ مورد در نوروز ۹۶ به ۴۶ مورد در نوروز ۹۷ افزایش یافته است.
شاکری در بخش دیگری از سخنان خود مجموع کل سفرهای انجام شده درون و برون قم را ۵ هزار و ۸۶۰ مورد ذکر کرد، و افزود: در جریان این سفرها ۱۲۳ هزار و ۱۸ تن با وسایل مختلف از جمله اتوبوس، مینی بوس و سواری جا به جا شدند.
رئیس مرکز مدیریت راه های قم همچنین تعداد کنترل ها و بازدیدهای انجام شده از تجهیزات ایمنی اتوبوس، امداد خودروها و مجتمع خدمات رفاهی بین راهی را نیز۲۵۹ مورد عنوان کرد و افزود: در پی کنترل های به عمل آمده، ۶۸ تخلف کشف شد.
استان قم دارای ۸ راه مواصلاتی اصلی و ۴ راه فرعی است که از جمله آنان می توان به آزادراه قم – تهران، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه، جاده قدیم قم – کاشان، آزادراه قم – کاشان، آزادراه قم – گرمسار و بزرگراه قم – سلفچگان – اراک اشاره کرد.
۷۴۰۳/ ۶۱۳۳/انتهای پیام /*