۲خبر کوتاه از استان یزدنماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم و مسوولان خود را مدیون خون های مطهر شهیدان می دانند ، بنابراین باید برای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در جامعه و جوانان فعالیت کرد.
سید ابوالفضل موسوی بیوکی در دیدار با خانواده تعدادی از شهدای شهرستان یزد افزود: ترویج فرهنگ شهادت به عنوان یک گنجینه ارزشمند معنوی و یک الگو بی نظیر باید سرلوحه کارهای مسوولان اجرایی قرار گیرد.
وی با بیان اینکه حضور در منزل شهدا و سرکشی از خانواده های معزز آنها ،افتخار محسوب می شود، تصریح کرد: رسیدگی به نیازها و حل مشکلات خانواده های شهدا از جمله رسالت های مهمی است که باید مدنظر مدیران باشد.
این نماینده مجلس اظهار کرد: به برکت خون های مطهر شهیدان و صبر و مقاومت خانواده های آنها شاهد عزت و اقتدار ایران اسلامی در عرصه مختلف داخلی و خارجی هستیم و وجود روحیه ایثار موجب خنثی شدن توطئه های کفر جهانی شده است.
موسوی بیوکی به موفقیت های نظام در ۴۰ سال گذشته اشاره کرد و گفت: همدلی مردم و مسوولان و ترویج فرهنگ جهاد و شهادت در کنار ولایتمداری ، رمز و راز اقتدار جمهوری اسلامی است و باید همواره حفظ شود.
استان یزد سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است .
از جمعیت یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفری استان حدود ۶۰ درصد در شهرستان یزد زندگی می کنند.

**
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر یزد گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر این استان در ۲ عملیات جداگانه ۳۷۰ کیلوگرم مواد مخدر شامل ۳۳۷ کیلوگرم تریاک و ۳۳ کیلوگرم حشیش کشف کردند.
به گزارش دوشنبه شب پایگاه خبری پلیس، سرهنگ محمدحسین ستوده نیا، افزود: قاچاقچیان قصد انتقال این محموله مواد افیونی را با ۲ دستگاه تریلی و خودرو سواری از استان های جنوبی کشور از مسیر یزد به مرکز کشور را داشتند.
وی با بیان اینکه در این رابطه سه نفر متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی استان شدند، ادامه داد: مبارزه با سوداگران مرگ همواره در دستور کار پلیس است.
از ابتدای فروردین تا پایان آبان ماه امسال با دستگیری چهار هزار و ۲۰۷ نفر متهم ، ۲۸ تن انواع مواد مخدر در استان یزد کشف شد که این مقدار در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۱۹ درصد افزایش دارد.
۵۵ درصد کشف مواد مخدر با انجام کارهای اطلاعاتی و بقیه مربوط به فعالیت‌های انتظامی است، تعداد متهمان دستگیر شده در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۶ درصد افزایش دارد.
یزد نقش موثری در اتصال استان های جنوبی و شرقی ایران به مرکز کشور دارد و با توجه به موقعیت آن در مسیر کریدور شمال – جنوب، بعضا راه های آن برای انتقال کالای قاچاق و نیز مواد مخدر مورد استفاده قرار گیرد.
۷۵۳۶/ ۲۰۴۷ خبرنگار: کاظم سبحان زاده**انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*