۲۵ مدرسه خرمشهر فرسوده و وضعیت حادی دارندبه گزارش ایرنا ناصر علی فر سه شنبه شب در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه فرسودگی و خرابی مدارس حاشیه شهر و روستاهای خرمشهر بسیار زیاد است گفت: با وجود اختصاص ۳۸ میلیارد ریال اعتبار از محل کمک های منطقه آزاد اروند برای تجهیز و تعمیر مدارس حاشیه و روستایی خرمشهر و مینوشهر تاکنون ۳۰ درصد این اعتبار به حساب مدارس واریز شده است.
وی فرسودگی سرویس های بهداشتی را از دیگر مشکلات عمده مدارس خرمشهر دانست و گفت: به منظور حفظ سلامت دانش آموزان و رفع مشکلات بهداشتی مدارس نشستی با معاون سیاسی فرمانداری برگزار و مقرر شد آمار تمامی مدارسی که سرویس بهداشتی آنها نیاز به بهسازی دارند اعلام شود.
علی فر در بخش دیگری به جذب ۱۹۴ نیروی حق التدریسی در مدارس خرمشهر اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش خرمشهر بیش از ۳۵۰ معلم کمبود دارد که در سال تحصیلی ۹۷-۹۶ تعداد ۱۹۴ معلم حق التدریسی جذب آموزش و پرورش این شهرستان شد.
وی اظهار داشت: ۶۲ درصد نیروهای معلم جذب شده در مقطع ابتدایی و مابقی در مقطع پیش دبستانی به کار گرفته شدند.
مدیر آموزش و پرورش خرمشهر، کمبود معلم در سال تحصیلی جدید را از دغدغه های آموزش و پرورش این شهرستان بیان کرد و گفت: با توجه به بازنشستگی حدود ۵۰ نفر و بالا بودن درخواست نقل و انتقال معلمان به خاطر شرایط آب و هوایی پیش بینی می شود در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ با کمبود شدید نیروی معلم مواجه شویم.
علی فر جذب ۱۰ نیروی سرباز معلم در مدارس روستایی را یادآور شد و گفت: با پیگیری انجام شده پیش بینی می شود که ۲ برابر نیروی سرباز معلم در مدارس روستایی خرمشهر جذب شود.
وی همچنین به ساخت یک واحد آموزشی از سوی شرکت کشت و صنعت نیشکر در روستاهای غرب کارون اشاره کرد و گفت: با توجه به فعالیت کشاورزی در روستاهای غرب کارون و وجود شرکت کشت و صنعت نیشکر تربیت نیروی متخصص در رشته های کشاورزی از سوی این شرکت پیش بینی شده است.
علی فر افزود: شرکت کشت و صنعت نیشکرعلاوه بر ساخت ۲ باب مدرسه قصد دارد یک هنرستان در محدوده روستاهای غرب کارون احداث کند تا نیروهای تربیت شده این هنرستان پس از فارغ التحصیل شدن جذب این شرکت شوند.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش خرمشهر در جهت ارتقای سطح تحصیلی دانش آموزان، علاوه بر برگزاری اتاق فکر و تشکیل کارگروه تخصصی با استفاده از نیروهای متخصص در مناطق محروم و روستایی نیز برنامه آموزشی دارد.

** دانش آموزان رتبه یک رقمی کنکور جایزه می گیرند
معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش خرمشهر گفت: برای تشویق دانش آموزان پیش دانشگاهی خرمشهر مقرر شد جایزه ۱۵۰ میلیون ریالی به هر یک از دانش آموزان رتبه یک رقمی کنکور اهدا شود همچنین برای رتبه ۲ رقمی ۱۰۰ میلیون ریال و رتبه سه رقمی ۵۰ میلیون ریال جایزه پیش بینی شده است.
علی فر شمار دانش آموزان پیش دانشگاهی خرمشهر را ۹۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: در مجموع ۸۳ دانش آموز پیش دانشگاهی با استعداد و نخبه در آموزشگاههای خرمشهر شناسایی شده که بر این اساس کلاس های کنکور رایگان برای آنها برگزار شد.

** خرمشهر میزبان بزرگداشت شهید مرتضی مطهری شد
مدیر آموزش و پرورش خرمشهر گفت: یادواره بزرگداشت مقام معلم شهید مرتضی مطهری ۳۳ بار در مرکز استان برگزار شد و برای نخستین بار خرمشهر میزبان سی و چهارمین یادواره بزرگداشت مقام معلم استان خوزستان انتخاب شد.
علی فر افزود: این یادواره در روز ۱۵ اردیبهشت ماه سال جاری در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس خرمشهر با حضور مسئولان استانی و جمعی از معلمان استان خوزستان برگزار می شود.
۴۰ هزار دانش آموز در شهرستان خرمشهر مشغول به تحصیل هستند.
۷۱۰۰/۷۱۶۵/۶۰۶۸انتهای پیام /*