۳۷۰ تن فرآورده خام دامی ماه رمضان در ایلام توزیع می شودمهدی پورسیابیدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: ۳۰۰ تن گوشت منجمد مرغ، ۴۰ تن گوشت قرمز منجمد گوساله و ۳۰ تن تخم مرغ از سوی ستاد تنظیم بازار کشور برای استان ایلام سهمیه بندی شده است.
وی افزود: از این مقدار تاکنون ۳۵ تن گوشت مرغ و ۲۰ تن گوشت قرمز در بازارهای استان توزیع شده و هنوز از سوی بازار تقاضا برای توزیع تخم مرغ دریافت نشده است.
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام ایلام یادآور شد: قیمت توزیع هر کیلوگرم مرغ منجمد برای عاملان توزیع از محل سردخانه ۵۸ هزار ریال و برای مصرف کننده شهرستان ایلام ۶۱ هزار و ۵۰۰ ریال و برای سایر شهرستان ها ۶۲ هزار ریال مصوب شده است.
پورسیابیدی گفت: بهای مصوب گوشت قرمز برای عاملان توزیع ۲۲۰ هزار ریال ، خریداران ساکن ایلام ۲۲۹ هزار ریال و برای دیگر شهرستان های تابعه استان ایلام نیز ۲۳۰ هزار ریال است.
وی اظهار کرد: قیمت هر شانه تخم مرغ برای عاملان توزیع از محل سردخانه ۱۱۶ هزار ریال و برای خریداران در سراسر استان ایلام نیز ۱۲۶ هزار ریال مصوب شده است.
پورسیابیدی یادآور شد: از سوی سازمان های صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی ۱۵ عامل توزیع برای شهرستان ایلام معرفی شده است و دیگر شهرستان ها نیز یک یا ۲ عامل توزیع دارند.
وی افزود: توزیع گوشت قرمز، مرغ و تخم مرغ تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد و در صورت تقاضای بازار امکان افزایش سهمیه استان ایلام امکان پذیر است.
مدیرکل شرکت پشتیبانی امور دام ایلام گفت: همچنین به اتاق اصناف و سازمان های صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی ابلاغ شده که برای توزیع گوشت گرم و منجمد گوسفندی به شرکت پشتیبانی امور دام استان ایلام مباشر معرفی کنند.
پورسیابیدی توضیح داد: این مباشران به شرکت پشتیبانی امور دام کشور معرفی می شوند تا با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار به طور مستقیم اقدام به وارد کردن گوشت گرم و منجمد گوسفندی به استان کنند.
۷۱۷۲/۶۱۱۹انتهای پیام /*