۵ مرکز تسهیل گری اجتماع محور در کرمانشاه ایجاد می شودعلیرضا گودرزی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح ۲ مرکز تسهیل گری در شهر کرمانشاه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجوز فعالیت این دفاتر از سوی معاونت اجتماعی وزارت کشور صادر شده و استانداری نیز بر روند فعالیت این مراکز نظارت می کند.
وی اظهار کرد: امروز ۲ مرکز در شهر کرمانشاه افتتاح و فعالیت خود را شروع کرد و راه اندازی سه مرکز دیگر نیز در دست اقدام است.
وی اظهار کرد: هر یک از این مراکز ۱۰ محله از محلات حاشیه شهر کرمانشاه را ساماندهی می کنند و در مجموع ۵۰ محله این شهر توسط این پنج مرکز ساماندهی می شود.
به گفته او، محلاتی که قرار است این مراکز در آن فعالیت داشته باشند، شناسایی شده است.
وی با بیان اینکه این مراکز اقدام های نرم افزاری با نگاه اجتماع محور در مناطق حاشیه نشین شهر انجام می دهند، گفت: براساس چارت وزارت کشور برای هر مرکز پنج نفر متخصص در حوزه های علوم اجتماعی، حقوق، روانشناسی، برنامه ریزی شهری و اقتصاد در نظر گرفته شده است.
وی روند انتخاب این نفرات و فعالیت مراکز را این گونه تشریح کرد که فراخوان برای راه اندازی این مراکز توسط وزارت کشور صادر شد که هفت موسسه ثبت نام کردند و بعد از بررسی سوابق کاری آنها از آنها برای مصاحبه در استانداری کرمانشاه دعوت شد.
وی یکی از امتیازها برای تایید این مراکز را داشتن تیم کاری حرفه ای و متخصص دانست و افزود: پس از طی کردن این پروسه ها ۲ مرکزی که امروز افتتاح شدند، تایید و مجوز فعالیت دریافت کردند.
وی این مراکز را نماینده وزارت کشور و استانداری در شهر کرمانشاه و دارای شخصیت حقوقی دانست و گفت: تمام فعالیت این مراکز توسط دفتر امور اجتماعی استانداری کنترل و رصد می شود.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه در ادامه فعالیت این مراکز را در ساعات اداری دانست و گفت: این مراکز اقدام های فرهنگی و فرهنگ سازی را از طریق فعال کردن ظرفیت ها و پتانسیل های محلات و تشکیل گروه های محلی انجام می دهند.
گودرزی در ادامه با اشاره به جمعیت یک میلیون نفری کلان شهر کرمانشاه افزود: حدود ۳۰ درصد از جمعیت این کلانشهر در بافت های فرسوده ساکن است.
وی یکی از اهداف وزارت کشور را بازسازی و نوسازی بافت های فرسوده شهر، توانمندسازی شهروندان ساکن در این بافت ها و کاهش آسیب های اجتماعی دانست و گفت: این اهداف و رسالت ها توسط مراکز تسهیل گری در سطح شهر انجام می شود.
امروز ۲ مرکز تسهیل گری در محله مرادحاصل و باغ ابریشم کرمانشاه با حضور مدیرکل امور اجتماعی استانداری کرمانشاه افتتاح شد.
استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت دارد که بیش از یک میلیون نفر آن در شهر کرمانشاه ساکن هستند.
شهرداری کرمانشاه در قالب هشت منطقه شهری به شهروندان این کلانشهر خدمات ارائه می دهد.
۳۰۳۳/۸۰۶۶انتهای پیام /*