۵۰ درصد مدارس کشور نیاز به تخریب و بازسازی داردبه گزارش ایرنا مهرالله رخشانی‌مهر جمعه شب در جمع مدیران آموزش و پرورش غرب خراسان رضوی در سبزوار افزود: در ۱۰ سال گذشته و از محل اعتبارات برنامه چهارم توسعه ۴۰ هزار میلیارد ریال برای تخریب و بازسازی مدارس فرسوده هزینه شد.
وی اظهار کرد: با توجه به کمی اعتبارات و تحریم های ظالمانه، استفاده از ظرفیت خیران مدرسه ساز در موضوع نوسازی مدارس فرسوده ضروری است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس با بیان اینکه ۱۰۰ میلیون مترمربع فضای کنونی مدارس باید حفظ و نگهداری شود، گفت: فقط مدارس با عمر بالای ۳۵ سال تخریب و بازسازی باید شوند.
رخشانی‌مهر با بیان اینکه حفظ و نگهداری مدارس خیلی مهم است، افزود: ساخت بی دلیل مدارس سبب افزایش ساخت و ساز مدارس در برخی مناطق شده که ضرورتی هم برای آنها وجود ندارد.
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش سبزوار هم گفت: خیران مدرسه ساز در سه سال گذشته ۷۰ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در این شهرستان کمک کردند که با یاری آنان ۲۷ مدرسه در نواحی روستایی و ۱۳ مدرسه در شهر سبزوار ساخته شده است.
حسن محرابی اظهار کرد: از ۲۷۸ مدرسه سبزوار ۲۰ درصد نیاز به مرمت و بازسازی دارد و حدود ۴۰ درصد دیگر مدارس این شهرستان فرسوده و تخریبی است.
۵۲ هزار دانش آموز در ۲۸۷ مدرسه در شهرستان سبزوار مشغول به تحصیل هستند. چهار هزار و ۵۰۰ آموزگار جامعه فرهنگیان سبزوار را تشکیل می دهند.
سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.
خبرنگار :حمید دلاوری هروی ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
۸۱۴۵/۷۴۹۵/۵۱۳۲انتهای پیام /*