۶۰۰ زندانی کهگیلویه و بویراحمد منتظر کمک نیکوکاران هستنداسماعیل جمیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تعداد افراد به دلیل جرائم غیر عمدی مانند چک‌های بلامحل، مهریه، دیه و بدهی مالی در زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد زندانی هستند.
وی بیان کرد:۱۸۰ زندانی غیر عمد در سطح زندان‌ها و کانون‌های اصلاح و تربیت این استان امسال با کمک افراد نیکوکار و نیز حمایت‌های مالی ستاد دیه کشور از زندان رهایی یافتند.
جمیاری اظهار داشت: زندانی بودن افراد به علت جرائم غیر عمد آسیب اجتماعی بوده و اثرات زیانباری بر خانواده این دسته از زندانیان دارد و باید با فراهم کردن زمینه آزادی این زندانیان، از آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن جلوگیری کرد.
جمیاری ابراز کرد: فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی در خصوص جرائم غیر عمد از عوامل مؤثر در کاهش جمعیت کیفری در این استان است.
وی اظهار داشت: توصیه به خانواده‌ها به عدم قرار دادن مهریه‌های سنگین و توجه در صدور چک‌های بلامحل از دیگر راه کارهای کاهش جمعیت کیفری زندانیان جرائم غیرعمد است.
جمیاری ابراز داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی به زندانیان جزء برنامه‌های مستمر در این استان است که به‌صورت فصلی برگزار می‌شد.
سال گذشته ۱۲۳ نفر زندانی جرائم غیرعمد با مبلغ ۴۱ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند.
سال گذشته بیش از ۳۰۰ زندانی غیر عمد در سه زندان‌ این استان بودند.
۲۰۸۲/۶۱۱۰انتهای پیام /*