به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی ارتش جمهوری اسلامی روز یکشنبه به نقل از امیرسرلشکر ستاد سیدعبدالرحیم موسوی در مناطق زلزله زده کرمانشاه اعلام کرد: اقدام های مکمل پزشکی، استقرار کانکس های حمام و سرویس های بهداشتی و پوشش بهتر و بیشتر چادرهای گروهی باید در منطقه استمرار داشته باشد.
وی افزود: در این چند روز با فرماندهی امیر حیدری فرمانده نیروی زمینی در منطقه، کمک رسانی و اقدام های اسکان اضطراری انجام شده اما اقدام های بعدی از جمله تکمیل عملیات مکمل پزشکی و درمان بیماریهای غیراورژانسی و کمک در پوشش بهتر چادرها و همچنین تقویت اقدامات بهداشتی در دستور کار خواهد بود.
موسوی گفت: بی صبرانه مشتاق و منتظر فرصتی بودم تا خدمت همرزمان عزیزم برسم تا ضمن خدا قوت، اگر کمک بیشتری مقدور باشد انجام دهم.
فرمانده کل ارتش در اولین ساعات امروز با حضور در مکانهای اسکان موقت حادثه دیدگان از نزدیک با مردم گفت و گو کرد و فعالیت های ارتش در حوزه های پزشکی، بهداشتی و خدماتی را مورد ارزیابی قرار داد.
زلزله 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که تاکنون 437 کشته و 10 هزار و 179 مصدوم داشته است.
این زلزله به هفت شهرستان و بیش از یک هزار روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده است.
در این زلزله بیش از 31 هزار واحد مسکونی به طور کامل تخریب و یا دچار خسارت کلی و جزئی شده است.
7457/8066 خبرنگار:جواد الماسی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید