به گزارش خبرنگار ایرنا، هادی پناهی روز چهارشنبه در نشست خبری افزود: موفقیت در کنترل ایدز ( HIV) هپاتیت و نیز کنترل تغییر الگوی مصرف مواد مخدر به سمت الگوی پرخطرتر در کشور از عمده اقدامات سازمان یافته ای است که مراکز این کانون طی 15 سال کار علمی به آن دست یافته اند.
وی کانون سراسری درمان گران اعتیاد را بزرگ ترین بدنه کارشناسی درمان اعتیاد در سراسر کشور برشمرد و گفت: در مراکز این کانون که بالغ بر 7 مجموعه می شوند از طریق 40 هزار پزشک، روانپزشک، مددکار و خدمات مشاوره ای، سیستم درمان در بیشترین سطح دسترسی بیماران معتاد و افراد در معرض خطر دنبال می شود.
پناهی همچنین گفت: معتقدم مراکز این کانون خط اول درمان اعتیاد و کاهش تقاضا است که بطور علمی آموزش دیده و در بخش پر اهمیت درمان اعتیاد سازماندهی شده است.
رئیس کانون سراسری درمانگران اعتیاد ایران با بیان اینکه در فرایند درمان اعتیاد اختلاف دیدگاه با وزارت بهداشت داریم، افزود: دیدگاه کانون بیمار محور است یعنی اعتقاد داریم تمام سیستم سلامت از آموزش تا درمان تا سایر خدمات باید در خدمت به بیمار انجام و ارائه شود در حالی که وزارت بهداشت چنین دیدگاهی ندارد.
وی ادامه داد: معتقدیم آموزش ها در حوزه درمان اعتیاد باید به روز شود چرا که الگوهای مصرف مواد و انواع مواد مخدر هر روزه در حال تغییرند و این درحالی است که پروتکلی در خصوص انواع مواد مخدر جدید از جمله شیشه و گل در کشور وجود ندارد.
به گزارش ایزنا، طبق آخرین آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر دومیلیون و 808 هزار نفر در کشور معتاد هستند.
اجتمام** 9136 **1569
خبرنگار: فرزانه جلالیان ** انتشار: علی حبیبی
*آگاهی از آخرین اخبار اجتماعی و حوادث ایران و جهان در کانال تلگرام گروه اجتماعی ایرنا:
@irnaej
https://t.me/irnaejانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید