به گزارش ایسنا، همچنین در حال حاضر پارک‌های عمومی و موزه‌های سراسر سئول و شهرهای اطراف آن بسته شده‌اند، از مشاغل خواسته شده تا حد ممکن دورکاری کرده و بار دیگر از مردم خواسته شده تا از تجمع گسترده خودداری کنند.

از روز چهارشنبه هزاران دانش آموز در کره جنوبی همزمان با کاهش محدودیت‌های مقابله‌ای با کروناویروس در این کشور به مدارس بازگشتند.

اما درست یک روز پس از این بازگشایی ۷۹ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ ثبت شد که بالاترین رقم روزانه در دو ماه اخیر این کشور بوده است.

بیشتر این موارد مربوط به انباری واقع در منطقه‌ای در خارج از شهر سئول، پایتخت این کشور بوده است.

این انبار در  شهر بوچئون متعلق به بزرگترین شرکت تجارت الکترونیکی کره جنوبی بوده و مقامات گفته‌اند اقدامات کنترل شیوع کرونا در این مرکز به طور دقیق اجرا نمی‌شده است، به طوری که مقامات بهداشتی حتی اثرات کروناویروس را روی لباس‌ها و کفش‌های کارکنان این انبار پیدا کردند.

اکنون ۲۵۱ مدرسه در بوچئون مجبور به تعطیلی مجدد شده‌اند. همچینن ۱۱۷ مدرسه دیگر در سئول، پایتخت این کشور نیز بازگشایی خود را به تعویق انداخته‌اند.

 حدود ۵۸ مورد ابتلای جدید به کووید-۱۹ روز گذشته (جمعه) در کره جنوبی ثبت شده و اکنون تعداد کل موارد ابتلا در سراسر این کشور به ۱۱ هزار و ۴۴۱ نفر رسیده است.

بنا بر گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، کره جنوبی در اوایل سال جاری یکی از بالاترین موارد شیوع‌ کروناویروس را پشت سر گذاشت اما به نظر می‌رسد به لطف یک برنامه گسترده “ردیابی، آزمایش و درمان” آن را تحت کنترل داشته است. با این حال هفته‌های اخیر این کشور شاهد گروه‌های جدیدی از ابتلا بوده است.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید